Wholesale Distributor of a wide range of products which include movable double wall washer linear light, linear wall washer light, trimless linear light, white ceiling led light, 12w cob led down light and hanging fitting led light.
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Fixture Material | Aluminium |
| Wattage | 30 W |
| Power Source | Corded Electric |
| Light Source Type | LED |
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Fixture Material | Aluminium |
| Wattage | 30 W |
| Power Source | Corded Electric |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Lighting Color | Natural White |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 5W |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Home |
| Lighting Type | LED |
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| IP Rating | IP40 |
| Bulb Material | Aluminium |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Cutout Dimension | 65mm |
| Working Lifetime | 3 yrs |
| Housing | Alluminium |
| Operating Voltage | 220 volt |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Wattage | 36W |
| Shape/Design | Oval |
| Finish Type | Polished |
| Lighting Type | LED |
| Main Color | White |
| Type | Commercial |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 594 / Pack Get Latest Price
| Wattage | 4W |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 3000K |
| IP Rating | IP33 |
| Dimmable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Shape | Square |
| Material | Metal |
| Voltage | 48 |
| Model Name/Number | led panel |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Color | Cool White |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
Minimum order quantity: 10 Piece
Rahul Maini (Owner)
RM Lights & Switchgears
K-5, Lok Nayak Bhawan, Khan Market
New Delhi - 110003, Delhi, India