Providing you the best range of 12 w rose gold finish led ceiling cob spot, tiltable cob light and led cob down light with effective & timely delivery.
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Color Temperature | 4000 K |
| Body Material | Copper |
| Lighting Color | Cool White |
| Lighting Type | LED |
| Light Source | Electric |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 1 Year |
| Certification | CE |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7W |
| Type of Light | Ceiling Light |
| Color | Warm White |
| Color Temperature | 4000 K |
| Usage/Application | Office |
| IP Rating | IP33 |
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Color | Multicolor |
| Color Temperature | 4000 K |
| Lighting Type | Honeycomb reflector use(Antiglare) |
| Shape | Square |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP40 |
| Warranty | 3 Year |
| Certification | ISO |
| Usage/Application | Office & Malls |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Pure White |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP55 |
| Install Style | Downlight |
| Operating Voltage | 220V |
| Auto Cut Off | No |
| Body Color | White |
| Light Source | Electric |
| Certification | CE |
| Base Type | B22 |
| Product Wattage | 7W |
Minimum order quantity: 20 Piece
Rahul Maini (Owner)
RM Lights & Switchgears
K-5, Lok Nayak Bhawan, Khan Market
New Delhi - 110003, Delhi, India