Our range of products include led jewellery cabinet lighting, wooden finish led panel light, phillips cob pro 18 watt, 18w ceiling mounted led detachable panel light, led surface mounted light and led flood light 100 watt ip66.
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Type of Light | Spot Light |
| Shape | Oval |
| Installation Style | Embedded |
| Body Material | Ceramic |
| Light Color | Natural White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Home |
| Voltage | 220V |
| Certification | CE |
| IP Rating | IP40 |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| LED light Source | Electric |
| Finish | Wooden |
| Product Wattage | 8W |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 16W |
| Color | Cool White |
| Brand | Philips |
| Color Temperature | 4000 K |
| Usage/Application | Office |
| IP Rating | IP33 |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Lighting Color | Natural White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Voltage | 220V |
| Certification | CE |
| IP Rating | IP40 |
| Is It Dimmable | Dimmable |
| Color Temperature | 6500k |
| Warranty | 1 Year |
| Product Wattage | 18 W |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1799 / Piece Get Latest Price
| Power | 6 W |
| Type of Light | Ceiling Light |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Chrome |
| Voltage | 220V |
| Light Color | Cool White |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Base Type | E27 |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Warm White |
Rahul Maini (Owner)
RM Lights & Switchgears
K-5, Lok Nayak Bhawan, Khan Market
New Delhi - 110003, Delhi, India