Offering you a complete choice of products which include led 360 degree track light, compact linear led spot light, led cabinet spot light, wooden finish led spot light, round led spot light and led surface cob.
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Power | 10 W |
| Color Temperature | 3000 K |
| Lighting Color | Warm White |
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Usage | for Offices |
| Lighting Source | LED |
| Usage/Application | Offices |
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP40 |
| Warranty | 2 years |
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage | for Outdoor |
| Shape | Square |
| Base Type | B40 |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Power | 3 W |
| Lighting Color | White |
| Usage | for Outdoor |
| Shape | Round |
| Color | Cool White |
| Base Type | B22 |
| IP Rating | IP55 |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3W |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage | for Outdoor |
| Shape | Round |
| Base Type | B22 |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Warranty | 6 Months |
| Input Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Power | 12 W |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage | for Offices |
| Shape | Round |
| Base Type | B22 |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Warranty | 6 Months |
| Input Voltage | 220V |
| Product Color | Black |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 859 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 16 W |
| Type of Light | Bulb |
| Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000 K |
| Brand | Philips |
| Usage/Application | Indoor |
| IP Rating | IP33 |
Rahul Maini (Owner)
RM Lights & Switchgears
K-5, Lok Nayak Bhawan, Khan Market
New Delhi - 110003, Delhi, India