Wholesale Distributor of a wide range of products which include compact size surface light and led light surface ring.
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | Surface Mounted Light |
| Usage/Application | out door |
| Brand | Make in india |
| Body Material | Ceramic |
| Voltage | 240V |
| Light Color | Warm White |
| Led Working Lifetime | 3 yrs |
| Color Temperature | 2700-3000 K, 2700-4100K |
| Power | 12 W |
| Wattage | 7 W |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Power | 20 W |
| Type of Light | Ceiling Light |
| Voltage | 220V |
| Light Color | Warm White |
| Usage/Application | Office |
| Wattage | 40 W |
Rahul Maini (Owner)
RM Lights & Switchgears
K-5, Lok Nayak Bhawan, Khan Market
New Delhi - 110003, Delhi, India