Our range of products include adjustable zoom light and led zoom light.
₹ 1375 / Piece Get Latest Price
| Power | 20 W |
| Beam Angle | 10° |
| Light Color | Neutral White |
| CCT | 3500 K |
| CRI | 90 |
| Body Material | Die Cast |
| Mounting Type | Track |
| Input Voltage | 220–240 V |
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Lighting Color | 2700k, 3000k, 4200k, 5700k, 6500k |
| Power | 12-40 watt |
| IP Rating | 40 |
| Base Type | Alluminium housing |
| Beam Angle | 15-36 |
| Delivered Lumens | 110 lumens per watt |
Minimum order quantity: 5 Piece
Rahul Maini (Owner)
RM Lights & Switchgears
K-5, Lok Nayak Bhawan, Khan Market
New Delhi - 110003, Delhi, India