Prominent & Leading Wholesale Distributor from New Delhi, we offer dali dimmable driver with led light set, led track light, magnetic track light, led track spotlight and display spotlight.
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Output Power | 12 W |
| Output Current | 1400 mA |
| Application | LED Track Light |
| Dimming Type | DALI Dimmable |
| Output Type | CC CV |
| Input Voltage | 110–300 V AC |
| Surge Protection | 4 kV |
| Power Factor | ≥0.95 |
| Efficiency | ≥85% |
| IP Rating | IP40 |
₹ 4459 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 10W |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Light Color | Warm White |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 16W |
| Light Bulb Types | LED |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
Ultra Thin & Slim Magnetic Track Light is a range of beautifully designed, modern circular pendant lights for contemporary buildings. This pendant light can be positioned anywhere on the track to suit your needs - perfect for long hallways and other wide spaces. With their high-quality design, low energy consumption, and versatility, these track pendant lights will make your space much cozier. The lights are dimmable, so you can adjust the brightness to suit your needs. It has an aluminum housing with a simple mounting system that is easy to install on any magnetic surface. This set also includes matching clear glass shades that soften the light beautifully while diffusing it evenly throughout the building to create a unique ambiance.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Light Bulb Types | LED |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 5W |
| Light Color | Warm White |
| Mounting Type | Surface |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminium |
| Light Source Type | COB |
| Body Color | Silver |
| Beam Angle | 15° |
| Adjustability | Adjustable |
| Warranty | 3 Years |
| Features | Dimmable |
Minimum order quantity: 30 Piece
Rahul Maini (Owner)
RM Lights & Switchgears
K-5, Lok Nayak Bhawan, Khan Market
New Delhi - 110003, Delhi, India