We are a leading Wholesale Distributor of gu10 2 pin socket warm white led bulb, philips led bulb, philips ceiling lights, philips led downlight, philips ceiling secure downlight and 12 watt ceramic led bulb from New Delhi, India.
₹ 1439 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 5 W |
| Power | <8 W |
| Lighting Type | LED |
| Light Color | Warm White |
| Body Material | Aluminium |
| Warranty | 2 YEARS |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 4W |
| Model Name | Stellar Bright |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 3000K |
| Shape | T-Shape |
| Base Type | B22 |
| BEE Star Rating | 2 Star |
₹ 594 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 4W |
| Model Name | Star Surface |
| Shape | Round |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Material | Metal |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 5W |
| Model Name | DuraSlim |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 2700K |
| Warranty | 2 Years |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Model Name | DuraSlim |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Light Color | Neutral White |
| Material | Aluminum |
| Color Temperature | 2700K |
| Warranty | 1 Year |
₹ 425 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Light Color | Natural White |
| Color Temperature | 4000K |
| BEE Star Rating | 5 Star |
Minimum order quantity: 10 Piece
Rahul Maini (Owner)
RM Lights & Switchgears
K-5, Lok Nayak Bhawan, Khan Market
New Delhi - 110003, Delhi, India