Our product range includes a wide range of gun metal cob surface, white magnetic track lights and philips spot light.
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Type of Light | Ceiling Light |
| Color | Warm White |
| Brand | Philips |
| Color Temperature | 4000 K |
| Usage/Application | Office |
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Light Bulb Types | LED |
| Material | Metal |
| Usage/Application | Indoor |
| IP Rating | IP40 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Color Temperature | 3000 K |
| Mounting Type | Recessed |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Series | CoreLine |
| Beam Angle | 15° |
| Dimmable | DALI |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP40 |
| Country of Origin | Made in India |
Rahul Maini (Owner)
RM Lights & Switchgears
K-5, Lok Nayak Bhawan, Khan Market
New Delhi - 110003, Delhi, India